Ranking kredytów hipotecznych – luty 2018

W niniejszym zestawieniu przedstawię ranking kredytów hipotecznych w lutym 2018. Moim kryterium będzie wiek kredytobiorcy- 50 lat oraz równe raty kredytu, który wzięty został na działkę pod budowę domu, w wysokości 100 tys. zł na okres spłaty 15 lat, przy wartości nieruchomości 500 tys. zł.

Na pierwszym miejscu w moim rankingu znalazł się Bank BPS, gdzie rata kredytu hipotecznego wyniesie 701 zł, przy RRSO na poziomie 3,55%. Zaletą oferty jest niewymagane ubezpieczenie, a także możliwe wakacje kredytowe raz w roku. Na drugim miejscu uplasował się Bank BGŻ BNP Paribas, gdzie rata kredytu wyniesie 721 zł, przy RRSO na poziomie 3,73%. Zaletą jest tutaj możliwość kredytowania do 80% wartości nieruchomości, a wadą pobierana prowizja.

Na trzecim miejscu w rankingu znalazł się BOŚ Bank. W tym przypadku rata kredytu wyniesie 716 zł, przy RRSO – 3,93%. Zaletą oferty jest możliwość zawieszenia spłaty kapitału, a także brak ograniczeń w maksymalnej kwocie kredytu.

Czwarte miejsce przypadło w udziale Bankowi Pekao, gdzie rata kredytu hipotecznego wyniesie 723 zł, przy RRSO na poziomie 4,07%. Zaletą oferty są wakacje kredytowe, możliwe dwa razy w ciągu całego okresu kredytowania. Są także korzystne warunki wcześniejszej spłaty.
Piąte miejsce dla Banku Millenium. W tym przypadku kwota raty kredytu wyniesie 726 zł, a RRSO- 4,12%. Zaletą oferty, podobnie jak w przypadku Pekao są wakacje kredytowe, z tą różnicą, że tu możliwe są raz w roku, jak w banku BPS, znajdującym się na szczycie rankingu. Wadą jest wysoka marża dla nie będących aktywnymi klientami Banku Millenium.

pawel

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu 😉
pawel
Twoja ocena: brak
Ocena: 5 - 2 głosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *